?

Live in Berlin (2016)

Jazz, Blues, Soul, Christian/Gospel
2
10
Maciek Saskowski, jazzsoul.pl
8 marca 2017
Nareszcie na żywo! Nareszcie, bo – przy całym szacunku dla perfekcjonizmu nagrań studyjnych – Gregory Porter i jego znakomity zespół generują na koncertach nieprawdopodobną energię. Na „Live in Berlin” jest ona obecna w każdym takcie i w każdej pauzie, bo nie brak na albumie przestrzeni, czasami tak ważnej jak same dźwięki. Podporządkowana zbiorowej...
?

Mark of the Blade (2016)

Metal, Christian/Gospel
1
7
Grzegorz Pindor, magazyngitarzysta.pl
9 sierpnia 2016
Pierwotnie nie miałem zamiaru pastwić się nad tym albumem, co więcej, wychodziłem z założenia, że jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy zespół w deathcorze po prostu nie może nagrać szmiry.
?

Take Me to the Alley (2016)

Jazz, Blues, Soul, Christian/Gospel
2
8
Maciek Saskowski, jazzsoul.pl
6 maja 2016
Prawdziwy geniusz jazzowej wokalistyki – Gregory Porter, po znakomicie przyjętym, uhonorowanym Grammy „Liquid Spirit”, powraca z nową płytą – „Take Me To The Alley”. Porter prezentuje się na niej jako wirtuoz muzyki lekkiej i przyjemnej, przeznaczonej dla miłośników klasycznego jazzu środka.
?

Kubrick (2015)

Indie, Christian/Gospel
1
7
Grzegorz Bryk, magazyngitarzysta.pl
8 lutego 2016
Nie minęły nawet dwa miesiące od spektakularnego sukcesu jakim była kooperacja Soulavers z Davem Gahanem na albumie "Angels & Ghosts", a Rich Machin i Ian Glover już skomponowali kolejną porcję dźwięków.
8.3

Angels & Ghosts (2015)

Rock, Electronic, Synth/Electro Pop, New wave, Indie, Christian/Gospel
3
8
Szymon Kubicki, magazyngitarzysta.pl
17 listopada 2015
Coś co wyglądało na jednorazową współpracę, okazało się znacznie trwalsze. Soulsavers powraca z nowym albumem, ponownie zarejestrowanym z frontmanem Depeche Mode, Dave Gahanem.
8.3

Angels & Ghosts (2015)

Rock, Electronic, Synth/Electro Pop, New wave, Indie, Christian/Gospel
3
9
Mariusz Danielak, artrock.pl
17 listopada 2015
No i mamy jeden z piękniejszych albumów tego roku. Kolejny, piąty już, krążek brytyjskiego producenckiego duetu Soulsavers przynosi po raz kolejny współpracę ze słynnym głosem Depeche Mode. Wydany trzy lata temu The Light The Dead See, pierwszy nagrany z Davidem Gahanem, okazał się na tyle udany, że panowie nie tylko powrócili do sprawdzonej formuły,...
?

Freedom & Surrender (2015)

Blues, Soul, Christian/Gospel, R&B
1
?
Redakcja, jazzsoul.pl
29 października 2015
5 lat kazała czekać na nową płytę i warto było. Wielkim zaskoczeniem jest to… że nie ma zaskoczenia. Lizz Wright nie bajeruje, nie musi dbać o atencję i używać tricków aby jej płyta spotkała odbiorców. Jej prostota i szczerość przekonują i wzbudzają zachwyt.
?

Our Endless War (2014)

Metal, Christian/Gospel
1
8
Grzegorz "Chain" Pindor, magazyngitarzysta.pl
20 maja 2014
Kto jeszcze nie słyszał Whitechapel ten ma na to okazję. Najnowszy album królów brutalnego deathcore’a to idealny, podręcznikowy przykład jak można wynieść nowoczesny death metal na prawdziwe wyżyny.
?

Out Among the Stars (2014)

Rock, Folk, Blues, Country, Christian/Gospel, Rock & Roll
2
6
Piotr Rutkowski, magazyngitarzysta.pl
15 kwietnia 2014
Johnny Cash wydał nową płytę… W dwudziestym pierwszym wieku sytuacja, gdy zmarły muzyk wydaje album, jest całkowicie normalna, więc nikt się nie dziwi.
?

Hornet's Nest (2014)

Soul, Christian/Gospel
1
9
Robert Trusiak, magazyngitarzysta.pl
5 marca 2014
Nagrywając swoją najnowszą płytę Joe Louis Walker zastosował w praktyce starą trenerską zasadę "zwycięskiego składu się nie zmienia".
?

Liquid Spirit (2013)

Jazz, Blues, Soul, Christian/Gospel
2
?
Michał Olechowski, jazzsoul.pl
7 października 2013
Najnowszy album „Liquid Spirit” Gregory’ego Portera jest jak cudowny medykament, który nie wywołuje działań niepożądanych. Skutecznie redukuje stany podenerwowania, zmęczenia i rozkojarzenia. Słuchacza wprowadza w błogi stan relaksu…
?

American Recordings (1994)

Rock, Folk, Blues, Country, Christian/Gospel, Rock & Roll
1
9
Piotr „Strzyż” Strzyżowski, artrock.pl
7 września 2013
Cykl letni odcinek X. Opowiadanie o Americanie z pominięciem Człowieka W Czerni? Byłoby trudno. Z drugiej strony, wyróżnienie w bogatym dorobku Johnny’ego Casha jednej jedynej pozycji do zrecenzowania to ciężki kawałek chleba. Zwłaszcza że koncert w więzieniu w Folsom już doczekał się zrecenzowania – a skoro tak, to koncert w San Quentin możemy też...
?

The Light the Dead See (2012)

Indie, Christian/Gospel
1
8
Mariusz Danielak, artrock.pl
21 stycznia 2013
Słów kilka o jednym z najciekawszych albumów ubiegłego roku – płycie producenckiego duetu Soulsavers zatytułowanej The Light The Dead See. Trzonem tego brytyjskiego projektu są Rich Machin i Ian Glover, którzy przed wydaniem recenzowanego krążka opublikowali pod tym szyldem trzy pełnowymiarowe albumy [Tough Guys Don't Dance (2003), It's Not How Far...
?

Awakened (2012)

Thrash Metal, Metal, Hardcore/Metalcore/Grindcore, Christian/Gospel
1
8
Grzegorz "Chain" Pindor, magazyngitarzysta.pl
21 września 2012
W tym roku liczą się dla mnie jeszcze tylko dwa albumy. Recenzowany właśnie nowy krążek As I Lay Dying oraz "Atlas" od australijskich bogów z Parkway Drive.
?

Be Good (2012)

Jazz, Blues, Soul, Christian/Gospel
1
?
Michał Olechowski, jazzsoul.pl
17 września 2012
Najlepszym sposobem na jesienną szarugę jest jazz! Metodę tę stosuję od paru lat i polecam każdemu. Miło jest posłuchać znanych i lubianych standardów, ale największą uciechę sprawia jakaś nowość. Tegoroczną nowością i odkryciem będzie dla mnie niewątpliwie album „Be Good” Gregory’ego Portera.
?

Whitechapel (2012)

Metal, Christian/Gospel
1
8
Grzegorz "Chain" Pindor, rockmetal.pl
20 czerwca 2012
Nie przypuszczałem, że bogowie deathcore'a z Whitechapel przejdą taką metamorfozę i w dodatku idealnie trafią w mój gust. To, co zaserwowali na "A New Era Of Corruption", średnio mi się podobało, tak jak wydany w tym samym czasie - ostatni jak do tej pory - album zespołu The Red Shore, który nagle odkrył w sobie fascynację technicznym death metalem....
Załaduj następne