?
13 lipca 2020
Marcin Knapik
Jak długą recenzję można napisać na temat płyty trwającej niecały kwadrans? Przekonajmy się wspólnie. A będzie o płycie, a właściwie to o EPce zespołu z Krakowa – CF98.
?
Out of This World by Europe

Out of This World (1988)

Hard Rock, Glam Metal, Heavy Metal
1
?
12 lipca 2020
Paweł Horyszny
Końcówka lat 80-tych była dla Europe szczęściem w nieszczęściu bowiem z jednej strony odnieśli ogromny suckes płytą „The Final Countdown” (singiel był numerem jeden w 25 krajach, a sam krążek rozszedł się w nakładzie ponad 8 milionów egzemplarzy), a z drugiej pojawiło się oczywiste parcie na stworzenie następcy na przynajmiej podobnym poziomie.
?
Modern Anxiety by Josef Salvat NOWOŚĆ

Modern Anxiety (2020)

Pop, Synth/Electro Pop
1
8
9 lipca 2020
Wojtek Chaber
Australijczyk prezentuje album, na którym w lekki sposób mierzy się z poważnymi tematami, takimi jak samoidentyfikacja, seksualność, empatia i relacje międzyludzkie we współczesnym świecie.
?
Make It Big by Wham!

Make It Big (1984)

Rap/Hip-hop, Pop, Synth/Electro Pop, Dance pop
1
9
9 lipca 2020
Karolina Babik
Kto z nas nie zna tanecznego przeboju Wake Me Up Before You Go-Go, czy emocjonalnej ballady Careless Whisper? To właśnie między innymi te hity znajdziemy na drugim albumie duetu Wham!, do którego powrócimy dziś po ponad 30 latach od premiery!
?
Exodus by Brian McKnight NOWOŚĆ

Exodus (2020)

Pop, R&B, Soul
1
?
8 lipca 2020
Przemo Urbaniak
Brian McKnight to geniusz. Technicznie rzecz ujmując jest zjawiskiem, perfekcjonistą ale także i indywidualistą. Zadebiutował w 1992 roku, finiszuje w 2020. Zapowiedziana jako ostatnia płyta „Exodus” właśnie ujrzała światło dzienne, a i w nocy z pewnością będzie lśnić nie raz i nie dwa.
8.5
8 lipca 2020
Christian Cieślak
Choć duet Chloe x Halle już od dobrych paru lat próbują swoich sił w brutalnym i nierzadko nieuczciwym świecie show biznesu, tak dzięki Ungodly Hour świadomość ich istnienia zasłużenie dotarła do mas, w tym również i do mnie. Mimo, że tytuł tego krążka zapowiada całogodzinną, iście diabelską przeprawę, tak były to najmilsze czterdzieści minut spędzonych...
?
City of Love by Deacon Blue

City of Love (2020)

Pop, Pop/Soft Rock
1
7
8 lipca 2020
Grzegorz Bryk
Nowy album szkockiego Deacon Blue to piękna laurka złożona czasom, gdy muzykę pop się komponowało i grało na żywych instrumentach, a nie tworzyło według algorytmu i sampli, przy których gibie się sezonowa gwiazda.
?
6 lipca 2020
Marcin Knapik
hania rani (ex-tęskno) powróciła z drugim solowym albumem.
?
Gogo Penguin by GoGo Penguin NOWOŚĆ

Gogo Penguin (2020)

Jazz, Electronic
1
?
5 lipca 2020
Przemo Urbaniak
GoGo Penguin to brytyjskie trio, które z albumu na album zaskakuje coraz bardziej. Muzyka instrumentalna jednego wykonawcy jest dość charakterystyczna i przewidywalna patrząc na kolejne albumy takich formacji. GoGo Penguin na pewno ma już utarty szlak jeśli chodzi o własny styl, ale absolutnie nie znajduję tutaj przewidywalności i powtarzalności.
8
5 lipca 2020
Mariusz Danielak
Po From The Small Hours Of Weakness to drugi album ateńskiej formacji Verbal Delirium wznowiony przez naszego rodzimego wydawcę, poznańskiego Oskara.
?
4 lipca 2020
Maciej Janiszyn
Bezsprzecznie jedną z największych gwiazd brytyjskiej muzyki młodego pokolenia, jest Rex Orange County! Kryjący się pod tym aorystycznym pseudonimem - Alexander O'Connor, zachwycił i podbił serca brytyjskich słuchaczy swoim poprzednim albumem pt. "Apricot Princess", który wzbił się na czołówki list sprzedaży. Dziś przyszedł czas na kolejną odsłonę twórczości...
?
4 lipca 2020
Paweł Kulpa
Historia szwajcarskiego zespołu Hellhammer to jedna z najciekawszych i najbardziej przewrotnych opowieści w historii światowej muzyki. Kapela powstała w 1982 roku, natomiast dwa lata później światło dzienne ujrzał jej pierwszy oficjalny krążek – minialbum „Apocalyptic Raids”. I co się okazało? Muzycy zostali konkretnie zjechani przez krytyków muzycznych,...
?
4 lipca 2020
Paweł Kulpa
Chciało by się rzec – do trzech razy sztuka. Poznańska kapela Beyond The Event Horizon, która regularnie poszerza grono swoich wiernych odbiorców, pod koniec marca wypuściła na rynek swój trzeci krążek. Album bez wątpienia najdojrzalszy, doskonały w swoim kreatywnym podejściu do muzyki i kreowaniu charakterystycznego, niebanalnego stylu.
?
4 lipca 2020
Sebastian Griszek
Gdy dziennik "The Irish Times" nazywa The Murder Capital najlepszą nową rockową irlandzką kapelą, a magazyn "NME" umieszcza ich na liście 100 kluczowych nowych artystów 2019 roku, to nie ma żartów. Z należytą powagą i zaciekawieniem wkładam do mojego odtwarzacza debiutancki krążek Irlandczyków zatytułowany „When I Have Fears”.
?
Across the Universe by Al Di Meola

Across the Universe (2020)

Jazz, New Age
2
?
4 lipca 2020
Magdalena Ludwinek
Zespół The Beatles bez wątpienia należy do grupy czołowych przedstawicieli gatunku, stając się tym samym muzycznym wzorem dla wielu artystów. Nie dziwi więc fakt, że dla entuzjastów twórczość ta mogła stać się ogromną inspiracją, a rozmaite interpretacje ich utworów zaczęły powstawać jak grzyby po deszczu. Jedną z nich jest album „Across the Universe”...
?
KiCk i by Arca NOWOŚĆ

KiCk i (2020)

Electronic
1
6.5
3 lipca 2020
Christian Cieślak
Choć bohaterka dzisiejszej recenzji nie jest najbardziej rozpoznawalną postacią współczesnej muzyki pop, tak osoby z którymi udało się jej współpracować już tak. Arca po ponad trzech latach artystycznej ciszy, wypuściła w świat swój długo wyczekiwany czwarty studyjny krążek pod tytułem KiCk i (czyt. Kick I). W związku z tym, że jego treść nie podsunęła...
Załaduj następne