?

Mosaic (2017)

311
Rock, Alternative Rock, Reggae/Ska/Dub, Rap/Hip-hop, Alternative Metal
1
4
Jacek Jarocki, muzycznyhoryzont.pl
5 września 2018
Muszę Wam się do czegoś przyznać – 311 mnie zirytowało. No dobrze, może powinienem całą rzecz wyrazić bardziej dosadnie: otóż rzeczony zespolik solidnie mnie wkurwił. Rzadko zdarza mi się irytować na muzykę (pozdrawiam Alkaline Trio), ale Amerykanom naprawdę się to udało. Jesteście ciekawi czemu? Wystarczy poczytać sobie dalej.
?

Wallflower (2017)

Reggae/Ska/Dub, Soul
1
9
Maciek Saskowski, jazzsoul.pl
29 września 2017
Jordan Rakei to nie byle kto. Zaczynał w 2014 roku jako anonimowy artysta z Nowej Zelandii. Światu dał się poznać, gdy jedna z jego piosenek trafiła na album „Caracal” duetu Disclosure. Wkrótce potem, nagrał swój pierwszy album „Cloak”. Najważniejszym atutem wokalisty była wtedy swoista bezpośredniość, bezpretensjonalność. Jordan nie zadziwiał skalą...
?

Havana Moon (2016)

Rock, Blues, Reggae/Ska/Dub, Country, R&B, Psychedelic Rock, Blues Rock, Pop/Soft Rock, Rock & Roll
2
9
Szymon Kubicki, magazyngitarzysta.pl
13 lutego 2017
Najpierw historyczna wizyta Baracka Obamy, a kilka dni później równie historyczny koncert The Rolling Stones. To się nazywa ocieplenie stosunków.
?

Blue & Lonesome (2016)

Rock, Blues, Reggae/Ska/Dub, Country, R&B, Psychedelic Rock, Blues Rock, Pop/Soft Rock, Rock & Roll
2
10
Szymon Kubicki, magazyngitarzysta.pl
5 stycznia 2017
Być może sami Stonesi, wydając "Blue & Lonesome" nie oczekiwali aż tylu pochwał. Być może nie spodziewali się, że niektórzy okrzykną ten album najlepszym dziełem zespołu od kilku dekad. A przecież to tylko płyta z coverami. No właśnie, czy naprawdę 'tylko'?
?

Stripped (2016)

Reggae/Ska/Dub, Soul, R&B
2
7
Przemo Urbaniak, jazzsoul.pl
26 września 2016
„Stripped” to dziesiąty album w karierze Macy Gray, drugi jako pozycja live. Nagrany w dwa kwietniowe dni, w kościele na Brooklinie, jest intymnym i akustycznym zapisem tego co tam się wydarzyło. A stało się tak, że wyszło jazzowo. I choć zyskuje całkiem pozytywne opinie mnie nie do końca przekonuje. Ale zacznijmy od tej kolorowej strony.
?

I Still Do (2016)

Rock, Pop, Blues, Reggae/Ska/Dub, Hard Rock, Psychedelic Rock, Blues Rock, Pop/Soft Rock
2
7
Maciek Saskowski, jazzsoul.pl
17 września 2016
Eric Clapton swoją pierwszą płytę wydał ponad pół wieku temu. Tak naprawdę jednak jego kariera zaczęła się, gdy w 1971 nagrał inspirowaną irańskim poematem „Laylę” i uczynił z niej światowy przebój. Płyty Claptona z lat 70. „461 Ocean Boulevard”, „Backless”, „No Reason to Cry” czy popularna „Slowhand” – zgrabnie łączyły pop, blues i country, a czasem...
?

The Sun (2014)

Rock, Stoner Rock, Reggae/Ska/Dub, Psychedelic Rock
1
7
Jacek Jarocki, muzycznyhoryzont.pl
27 lipca 2016
Rzadko  zdarza mi się sięgać po płytę jakiegoś zespołu pod wpływem koncertu. Somali Yacht Club stanowi jednak w tej kwestii chwalebny wyjątek. Ukraiński kwartet zaprezentował się podczas trzeciego dnia lubelskich Innych Brzmień – i choć publiki nie porwał, to sprawił, że poczułem się zaintrygowany na tyle, by sięgnąć pod wydaną w roku 2014 The Sun....
?

My Fairy Tales (2015)

Rap/Hip-hop, Reggae/Ska/Dub, Soul
2
7
Grzegorz Bryk, magazyngitarzysta.pl
6 marca 2016
Nowy album nigeryjskiej wokalistki mógłby stanowić idealne tło pod lekturę "Pożegnania z Afryką".
?

ANTI (2016)

Pop, Dance, Rap/Hip-hop, Reggae/Ska/Dub, Synth/Electro Pop, R&B, Dance pop
1
6
Maciek Saskowski, jazzsoul.pl
14 lutego 2016
Można ją lubić, można kręcić nosem. Jedno jest pewne: czas działa na jej korzyść, a tej płyty słuchać będziemy w całości i na wyrywki przez najbliższy rok.
?

Sticky Fingers (1971)

Rock, Blues, Reggae/Ska/Dub, Country, R&B, Psychedelic Rock, Blues Rock, Pop/Soft Rock, Rock & Roll
2
10
Szymon Kubicki, magazyngitarzysta.pl
23 lipca 2015
Lepkie paluszki znów w akcji. Bez okrągłej rocznicy, ale przecież 44 lata to też całkiem słuszny wiek. Właśnie wtedy ukazał się dziewiąty album The Rolling Stones "Sticky Fingers", którego nowa, wzbogacona wersja trafiła w czerwcu na sklepowe półki.
?

More Specials (1980)

Reggae/Ska/Dub
1
7
Kuba Koziołkiewicz, magazyngitarzysta.pl
5 maja 2015
Jakiś czas temu na naszym portalu recenzowałem debiutancki album The Specials "Specials". Dziś czas na jego następcę, zatytułowanego bardzo kreatywnie "More Specials".
?

Reason (2015)

Pop, Rap/Hip-hop, Reggae/Ska/Dub, Funk, Soul
3
10
Elvis Strzelecki, magazyngitarzysta.pl
4 maja 2015
Drobna dziewczyna o tajemniczym błękitnym spojrzeniu jest w stanie rozpętać burze. Nie wierzycie? Wystarczy tylko posłuchać jej drugiego w karierze albumu zatytułowanego "Reason" i przekonacie się, że niemożliwe staje się możliwym.
?

Specials (1979)

Reggae/Ska/Dub
1
8
Kuba Koziołkiewicz, magazyngitarzysta.pl
29 kwietnia 2015
Coventry to brytyjskie miasto słynące z angielskiego przemysłu maszynowego i motoryzacyjnego. W 1979 roku, w okolicy mającej niewiele wspólnego ze słoneczną Jamajką, powstał jeden z najważniejszych brytyjskich zespołów wykonujących szeroko rozumianą muzykę ska.
?

Reason (2015)

Pop, Rap/Hip-hop, Reggae/Ska/Dub, Funk, Soul
3
?
Sergiusz Królak, jazzsoul.pl
27 kwietnia 2015
Tak, jak męskim przedstawicielem Belgii na światowym rynku muzycznym jest Stromae, tak płeć piękną tego kraju reprezentuje Selah Sue. Po bardzo udanym debiucie z długogrającą płytą w 2011 roku, artystka zaprezentowała swoim słuchaczom drugi album studyjny zatytułowany „Reason„, mający duże szanse na dorównanie popularnością pierwszy krążek.
?

Hard Believer (2014)

Blues, Indie, Reggae/Ska/Dub
1
?
Redakcja, jazzsoul.pl
11 września 2014
Brytyjski wokalista, producent i DJ ponownie oczarowuje słuchaczy wokalem i muzyką. Najnowszy krążek Finna Greenalla  „Hard Believer” jest kompozycją niezwykle spójną – wokalista każdym kolejno zapisanym na ścieżce utworem kontynuuje rozpoczętą historię, aby zakończyć opowieść ostatnim utworem „Keep Falling”.
?

Jatata (2013)

Rock, Blues, Reggae/Ska/Dub
2
8
Wojciech Margula, magazyngitarzysta.pl
24 stycznia 2014
Na najnowszym krążku Indios Bravos słychać, że ostatnimi czasy życie muzyków zdominowało ojcostwo.
Załaduj następne